WHATSAPP NASIL YÜKLENİR

Dünya genelinde en çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp artık sesli görüntülü ve yazılı mesaj desteği ile birlikte tüm özelliklere sahip en popüler mesajlaşma uygulaması haline geldi. Ücretsiz olan WhatsApp mesajlaşma uygulaması ile dilediğiniz kadar sohbet edebilirsiniz.

Çevrenizdekilerle ücretsiz bir şekilde mesajlaşmak istediğinizde bu noktada Whatsapp devreye girmektedir. Facebook tarafından satın alınan Whatsapp, gelişen yapısıyla her geçen gün özelliklerine yenilerini eklemektedir. İnternete bağlı olduğunuz her ortamda cep telefonu, tablet veya bilgisayarınızdan arkadaşlarınızla mesajlaşabilir, fotoğraf veya dosya gönderebilir hatta ücretsiz bir şekilde sesli arama(telefon görüşmesi) yapabilirsiniz.

Android, Symbian ve Windows işletim sistemine sahip mobil cihazlar, iPhone ve Nokia telefonlarda ücretsiz bir şekilde kullanılabilen Whatsapp ile artık web tarayıcınız üzerinden de mesajlaşabilmeniz mümkün. “Whatsapp Web” olarak adlandırılan sistem sayesinde telefonunuz ile bilgisayarınızı senkronize ederek bilgisayarınız üzerinden arkadaşlarınızla mesajlaşabilir, sınırsız fotoğraf-video gönderebilir ve Whatsapp grupları oluşturabilirsiniz.


Güncellenen Whatsapp ile artık yaptığınız aramalar için operatörünüze ödeme yapmak zorunda kalmayacaksınız. Sesli arama özelliği getirilen Whatsapp ile sınırsız şekilde arama yapabilir, sevdiklerinizle ücretsiz bir şekilde konuşabilirsiniz.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp Messenger, yapılan güncelleme ve geliştirmelerle mesajlaşma uygulaması olmaktan daha ileriye gitmiştir. Sesli arama, görüntülü arama gibi özellikleri de ekleyen WhatsApp için “en popüler iletişim araçlarından birisidir” cümlesini kullanmak daha doğru olacaktır. Android, iOS ve Windows gibi mobil işletim sistemlerinde kullanılabilen WhatsApp Messenger’ı hala telefonunuza yüklemediyseniz “whatsapp indir” sayfamızı ziyaret edip, cihazınızın işletim sistemine uygun WhatsApp Messenger sürümünü telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Son güncelleme ile eklenen Görüntülü görüşme özelliği de WhatsApp’ın sunduğu diğer özellikler gibi ücretsiz bir şekilde kullanılabilmekte. Yani aileniz ve arkadaşlarınızla internete bağlı olduğunuz her ortamda herhangi bir ücret ödemeden görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

Ücretsiz şekilde hizmet sunmaya devam eden Whatsapp, yapılan yeni güncelleştirmeler ile birlikte 2016 yılının sonunda Blackberry 10, Nokia S40, Symbian S60, Android 2.1 ve 2.2, Windows Phone 7.1 desteklemeyeceklerini duyurdu. Sistemsel olarak yeterli olmayacak olan bu telefonlarda Whatsapp kullanılamayacak.

Facebook tarafından 19 milyar dolara satın alınan WhatsApp, satın alma işlemlerinin ardından sürekli olarak güncelleştirmeler ile yeni özellikler eklenmektedir. Son yapılan güncelleme ile artık Whatsapp aracılığı ile arkadaşlarınıza fotoğraf ve video dışında dosya gönderimi de yapabilmektesiniz. Sayfanın devamından cihaz marka ve modelinizi seçerek telefonunuza whatsapp indirebilirsiniz.

WhatsApp ile Mesajlaşmak Artık Ücretsiz

Akıllı telefonlardan önce SMS yoluyla yapılan mesajlaşma işlemleri, artık akıllı telefonlar için geliştirilen mobil uygulamalar ile ücretsiz hale gelmiştir. Bu uygulardan biri ve aynı zamanda dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, kullanıcılarına internete bağlı oldukları her ortamdan herhangi bir ücret ödemeden mesajlaşma ve sesli arama hizmeti sunmaktadır. AndroidiPhoneNokiaWindows Phone ve Blackberry ile uyumlu olan WhatsApp, kısa ve kolay kurulumu sayesinde en çok tercih edilen mesajlaşma uygulamasıdır.

WhatsApp Son Görülme ve Mavi Tık

WhatsApp yayınladığı güncelleme ile “Last Seen” olarak adlandırılan Son Görülme zamanını kapatma özelliğini devreye almıştır. Ayarlar bölümünden son görülme özelliğini kapatabilir ve başkalarının sizin WhatsApp’a en son ne zaman girdiğinizi görmesini engelleyebilirsiniz. Ancak bu özelliği devreye aldığınızda siz de aynı şekilde karşı tarafın WhatsApp’ı en son ne zaman kullandığını göremezsiniz.

“Mavi Tık” olarak adlandırılan mesaj görülme olayı ise, eğer mesajınızın yanında mavi tık yer alıyorsa; mesaj karşı tarafa iletilmiş ve karşı taraf bu mesajınızı görmüş demektir. Bu özellik ile karşı tarafın mesajınızı görüp, size mesaj yazıp yazmadığını rahatlıkla anlayabilirsiniz. Bu özellik de “son görülme” gibi ayarlar bölümünden kapatılabilmektedir.


Bir cevap yazın

Your email address will not be published.
*
*